Norint ryškesnių spalvinių kontrasinių elementų — apsiribokite mažais ploteliais, pilviniais akcentais tetampa nedidelės dėmės" — pavyzdžiui, ryškūs taškai. Jei kontrastiniai paviršiai dideli tame dirbinyje bus prislopintas šviesumas.


Nuo jo priklauso optinis šviesos efektas. Pavyzdžiui, geltona artimesnė šviesiai nei kita, todėl ir atrodo šviesesnė. Spektro, kurio centre — geltona spalva, laikoma šviesia. Priešinga pusė, kurios centre — mietinė spalva, laikoma tamsiąja. Atkreipkite dėmesį: tame pačiame papuošale turėtų būti panašaus šviesumo spalvos. "Pašviesinus" tamsią ir "patamsinus" spalvą, gaunamas harmoningas sąskambis. Žinoma, galite įterpti ir keletą ryškias "dėmių".


A "Šiltų" ir "šaltų" spalvų kontrastas


Spalvos neretai sukelia šilumos ar šalčio įspūdį. Šilumos ar šalčio efektas priklauso nuo asmeninės nuostatos ar sąlygotas tradicijų. Raudonos ir geltonos spalvų mišiniai dažniausiai laikomi "šiltais", o grynos pa¬grindinės spalvos bei mėlynos ir žalios mišiniai — "šaltomis".
Taigi, spalvos gali išlaisvinti ar blokuoti vidines jėgas. Šiltų atspalvių paviršiai su metalu dengtu ant papuošalų tokių kaip auskarai, gali puikiai atrodyti.

Spalvos ant auskarų - žadina ir stimuliuoja. Šaltesnės spalvos ramina ir vėsina. Žali atspalviai neretai sukelia pusiausvyros atradimo tarp dviejų priešybių įspūdį, jie sužadina draugiškumą ir padeda nusiraminti.

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola